,,Uświadomienie sobie siebie to jedyny cel ludzkiego życia. Dzięki niemu człowiek znajduje swoje miejsce w stworzeniu i wzajemnie – stworzenie zyskuje sens.”
( Carl Gustav Jung)

Bardzo często słyszałam, że jestem zdolna, ale leniwa, chaotyczna, że zajmuję się kilkoma rzeczami na raz zamiast skupić się na jednej i zrobić ją porządnie. Dzięki temu, że nie odmówiłam sobie przyjemności łapczywego sięgania po nowe doświadczenia studiowałam w trzech różnych miastach, aby skończyć  szkołę aktorską i filologię polską i nigdy nie pracować w zawodzie. Za to pracowałam  w czterech największych korporacjach hotelarskich jako menedżer restauracji, księgowa, kadrowa. W między czasie wyreżyserowałam film dokumentalny, pracowałam w Radio Medium Publiczne, zagrałam w filmie oraz uczyłam przedmiotów zawodowych w warszawskim technikum. Obecnie jestem trenerką prowadzącą szkolenia  oraz  specjalistką do spraw szkoleń i rozwoju w dużej międzynarodowej korporacji, a od niedawna także adeptką szkoły coachingu ACSTH

Rozmowy

Nie ma dla mnie większej przyjemności niż rozmowa jeden na jeden, bez ustalonej listy pytań, za to z pełną gotowością na wszystko co w trakcie może się wydarzyć. Kilkakrotnie słyszałam, że ktoś nie rozumie jak mógł się tak otworzyć i w związku z tym nie życzy sobie publikacji. Szanuję to.

Nie chcę samolubnie cieszyć się tymi historiami, ale podzielić się nimi z Tobą. Niektórych na pewno nie będziesz w stanie wysłuchać z różnych względów. Dlatego od razu szczerze informuję, że będą rozmowy na kontrowersyjne i trudne tematy, natomiast wiem, że są osoby które właśnie na takie rozmowy czekają.

Ciało

Fascynuje mnie ciało i wszystko co jest w nim zapisane. Ludzie którzy leczą i dbają o ciało. Osoby, które poprzez ciało pomagają pozbyć się traum i balastów z przeszłości oraz osobiste historie dotyczące doświadczania ciała.

Rozwój

Przekraczanie własnych ograniczeń, odkrywanie swoich możliwości, ciągłe doskonalenie się poprzez naukę i doświadczenie. Poznawanie nowych metod rozwijania swoich umiejętności po to, aby nie być szkatułką na cudze oczekiwania i odważnie realizować swój potencjał. Dla mnie to jest to! Sama przeszłam przez kilkuletni proces psychoterapii indywidualnej i grupowej. Korzystałam z klasycznej psychoterapii, ale także z terapii tańcem, terapii opartej na bioenergetyce Lowena i ustawieniach hellingerowskich. Rozwijałam swoje umiejętności (lub uzupełniałam braki) komunikacyjne podczas zajęć z NVC (komunikacja bez przemocy). Jako wolontariusz prowadziłam zajęcia z dziećmi z domów dziecka i właśnie tam podczas zajęć z Jasiem odkryłam, jak niesamowity jest moment, kiedy przekracza się swoje własne ograniczenia i stawia się pierwszy krok w kierunku dotąd nieosiągalnym.

Pasje

Uważam, że ludzie, którzy mają pasje są piękniejsi. Jednym z najważniejszych pytań jakie sobie kiedyś zadałam i nie umiałam na nie odpowiedzieć, było – Co sprawia Ci prawdziwą przyjemność? –  Zostałam z tym pytaniem na bardzo długo, aż odkryłam, że uwielbiam śpiewać pieśni tradycyjne. Od tego czasu nie mogę przestać, no chyba, że sąsiedzi  poproszą 🙂

Czuję nosem pasję w innych i uwielbiam o tym słuchać, dlatego takie rozmowy też tutaj znajdziesz i mam nadzieję, że zainspirują Cię do rozwijania własnych pasji.

Dziękuję…

Mateuszowi Mazurkowi za cierpliwość, wspieranie i monotonne montowanie muzyki oraz audycji.

Joannie Goryszewskiej za wprowadzenie mnie do świata WordPressu oraz wsparcie duchowe i merytoryczne

Zofii Grabowskiej-Sznajder za cudowne logo (http://zpprojektanci.pl/)

Jazxing za ekstra muzykę do Odkryć (https://soundcloud.com/jazxing)

Agnieszce Śnieżko za niezwykłe zdjęcia (agasniezkopatrzenie@gmail.com)

Monice Rak za pomoc przy wyborze sprzętu do nagrywania

Dorocie Drobik za iskrę inspiracji